...a może by tak
bluzę szkolną?

Sprawdź dostępną ofertę
i szczegóły szkolnych akcji zamówień!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Samorząd Uczniowski w XVII LO to przede wszystkim zgrany zespół dobrych znajomych i osób czerpiących niesamowitą frajdę z działania i spędzania razem czasu! 

Do tej pory, wspólnie udało nam się przeprowadzić wiele akcji oraz wydarzeń tematycznych i już nie raz udowodniliśmy, że m. in. przy współpracy z naszą Kadrą oraz Dyrekcją Siedemnastki jesteśmy w stanie przeprowadzić wydarzenia na skalę tak dużą, jak dzielnicowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy zbiórka Szlachetnej Paczki. Nasz głos jest na co dzień słyszalny w szkole, a uczniowie mają realny wpływ na to, co dzieje się w budynku Siedemnastki nie tylko podczas jednej konkretnej akcji, ale w ciągu całego roku szkolnego! 

Wszyscy razem tworzymy nasz samorząd, więc zapraszamy serdecznie i Ciebie do współpracy oraz aktywnego angażowania się w nasze działania!

Wartości i kultura działania
w naszym samorządzie

Jak człowiek z człowiekiem

Dobre relacje i komunikacja to podstawa! Dużo pracujemy, ale nie zapominamy o tym co najważniejsze – byciu sobą! Wszyscy tutaj jesteśmy dla siebie dobrymi znajomymi i przyjaciółmi!

Each one teach one

Od siebie uczymy się najwięcej. Każdy z nas jest wyjątkowy i ma umiejętności, którymi dzieli się z zespołem. W naszej ekipie po prostu nie ma ani jednej osoby, która po roku działania w SU nie nauczyłaby się czegoś nowego!

Zrób, zapisz, wykorzystaj ponownie

Dużo tworzymy, zarówno od podstaw, jak i kontynuujemy tradycje stworzone przez poprzednie roczniki. Żaden pomysł nie jest zły i nie przeminie z wiatrem!

Mamy ten flow

To wyjątkowe uczucie osiągnięcia zamierzonego celu poprzez pełne zaangażowanie w proces tworzenia wydarzenia, akcji czy event’u. Wiąże się z silną koncentracją oraz produktywnym procesem kreatywnym. Umożliwiamy to, udostępniając każdemu przestrzeń do działania.

Nie myli się ten, kto nic nie robi

Konstruktywna krytyka jest podstawą każdej pracy zespołowej, a nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Samo zaangażowanie się w nasze działania to krok, który wymaga odwagi. Doceniamy to, dlatego staramy się wspierać i pomagać każdemu od samego początku swojej przygody w naszym SU.

Przerwa jest w planie

Każdy, nawet najmniejszy projekt, wymaga siły i pełnego żołądka! A po procesie kreatywnym czas na regenerację jest wręcz obowiązkowy! Przerwa na kawę i ciastko oraz przejrzysty plan działania rozłożony w czasie to nieodłączny element naszej pracy. 

Razem łatwiej

Każde nasze działanie jest dokładnie koordynowane i zaplanowane – wszyscy zawsze wiedzą co i w jaki sposób mają robić. Pomagają nam w tym odprawy, spotkania i szkolenia. Dużo prościej jest też, gdy od razu wiesz do kogo możesz zgłosić się z zaistniałym problemem lub pytaniem. U nas nie ma mowy o wrzuceniu kogokolwiek na głęboką wodę!

Praktyka czyni mistrza

W naszych działaniach po prostu lubimy dążyć do perfekcji. Jednakże, nie zapominamy, że jesteśmy tylko ludźmi. SU to bezpieczne miejsce na popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków!

Zespół przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w roku szkolnym 2022/23:

Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego są
Pani Marzena Cichosz

(cichosz.marzena@zso8gdynia.pl)

oraz
Pani Joanna Szynal-Gajewska

(szynal-gajewska.joanna@zso8gdynia.pl)

Rzecznikiem Praw Ucznia w XVII LO jest
Pani Sylwia Tomaszewska
(tomaszewska.sylwia@zso8gdynia.pl)

Wicedyrektor ds. SU i klas LO jest
Pani Dorota Gorzejewska (gorzejewska.dorota@zso8gdynia.pl)

📲 Online znajdziesz nas na:

Fotografie / zdjęcia:

Maja Stoszek

Oświetlenie oraz nagłośnienie:

Dominik Dzieciuch, Kuba Gajewski, Krzysztof Kołodziej

Lektorka:

Hanna Jurczuk

Social media:

Krzysztof Kołodziej, Karolina Jażdżewska. Ola Górska oraz Emilia Łoska

Zespół wsparcia technicznego i IT: 

Iwo Laskowski, Marcin Bieliński, Wiktor Konkol oraz Mateusz Guzek

Realizacja materiałów wideo:

Mateusz Rakowski oraz Wiktor Jędrzejczak

Regulamin oraz Ordynacja Wyborcza do SU:

Harmonogram działań na rok szkolny 2022/23:

Wirtualna skrzynka pomysłów SU
(czynna przez cały rok szkolny):

Materiały identyfikacyjne SU (logotyp)
oraz wybrane zdjęcia z flagowych wydarzeń:

Zaloguj się szkolnym kontem mailowym
i dołącz do nas przy organizacji zbliżających się wydarzeń!
To proste - wystarczy się wpisać!

To wyjątkowe forum młodych z Gdyni, gdzie co roku w formie warsztatowej i wykładowej wymieniamy się inspiracjami do działania samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych z całego Trójmiasta! Już 26 maja 2023 spotkamy się podczas II edycji tego wydarzenia!


NASZE OSTATNIE WYDARZENIA:

EduWiosna – nasz SU na Ogólnopolskiej Konferencji w Szczecinie-Goleniowie!
23kwi

EduWiosna – nasz SU na Ogólnopolskiej…

Zespół przedstawicieli naszego szkolnego Samorządu Uczniowskiego pojechał inspirować dyrektorów, nauczycieli i uczniów jako prelegenci podczas Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjnej - Goleniów 2023! 🚀

Taka szkoła, że kosmos! – transmisja LIVE
15kwi

Taka szkoła, że kosmos! – transmisja…

Otworzyliśmy mowę skrzydło Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 8 w Gdyni - Microsoft Showcase School!

Dzień otwarty 2023!
06kwi

Dzień otwarty 2023!

Drogie Ósmoklasistki i Drodzy Ósmoklasiści, zapraszamy na tegoroczny dzień otwarty naszej szkoły! Kliknij i sprawdź szczegóły!

Silent Disco w 17LO!
06kwi

Silent Disco w 17LO!

Już 13.04 szkolne korytarze zamieniamy w wielki parkiet do tańczenia w rytmie remixów największych tanecznych bangerów! TRWAJĄ ZAPISY - sprawdź szczegóły!

Konferencja SU 2023 z Patronatem Honorowym Prezydenta miasta oraz Młodzieżowej Rady!
22mar

Konferencja SU 2023 z Patronatem Honorowym…

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Konferencja Samorządów Uczniowskich Gdynia 2023, organizowana już po raz drugi przez nasz zespół SU, otrzymała Patronat Honorowy nad tym…

WOŚP – dziękujemy za kolejny wspólny finał! – rozliczenie
31sty

WOŚP – dziękujemy za kolejny wspólny…

Dokonaliśmy rozliczenia! -> 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sztabie Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni Microsoft Showcase School za nami! Zobacz, ile…

17 LO Gdynia
Skip to content