...a może by tak
bluzę szkolną?

Sprawdź dostępną ofertę
i szczegóły szkolnych akcji zamówień!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Samorząd Uczniowski w XVII LO to przede wszystkim zgrany zespół dobrych znajomych i osób czerpiących niesamowitą frajdę z działania i spędzania razem czasu! 

Do tej pory, wspólnie udało nam się przeprowadzić wiele akcji oraz wydarzeń tematycznych i już nie raz udowodniliśmy, że m. in. przy współpracy z naszą Kadrą oraz Dyrekcją Siedemnastki jesteśmy w stanie przeprowadzić wydarzenia na skalę tak dużą, jak dzielnicowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy zbiórka Szlachetnej Paczki. Nasz głos jest na co dzień słyszalny w szkole, a uczniowie mają realny wpływ na to, co dzieje się w budynku Siedemnastki nie tylko podczas jednej konkretnej akcji, ale w ciągu całego roku szkolnego! 

Wszyscy razem tworzymy nasz samorząd, więc zapraszamy serdecznie i Ciebie do współpracy oraz aktywnego angażowania się w nasze działania!

Wartości i kultura działania
w naszym samorządzie

Jak człowiek z człowiekiem

Dobre relacje i komunikacja to podstawa! Dużo pracujemy, ale nie zapominamy o tym co najważniejsze – byciu sobą! Wszyscy tutaj jesteśmy dla siebie dobrymi znajomymi i przyjaciółmi!

Each one teach one

Od siebie uczymy się najwięcej. Każdy z nas jest wyjątkowy i ma umiejętności, którymi dzieli się z zespołem. W naszej ekipie po prostu nie ma ani jednej osoby, która po roku działania w SU nie nauczyłaby się czegoś nowego!

Zrób, zapisz, wykorzystaj ponownie

Dużo tworzymy, zarówno od podstaw, jak i kontynuujemy tradycje stworzone przez poprzednie roczniki. Żaden pomysł nie jest zły i nie przeminie z wiatrem!

Mamy ten flow

To wyjątkowe uczucie osiągnięcia zamierzonego celu poprzez pełne zaangażowanie w proces tworzenia wydarzenia, akcji czy event’u. Wiąże się z silną koncentracją oraz produktywnym procesem kreatywnym. Umożliwiamy to, udostępniając każdemu przestrzeń do działania.

Nie myli się ten, kto nic nie robi

Konstruktywna krytyka jest podstawą każdej pracy zespołowej, a nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Samo zaangażowanie się w nasze działania to krok, który wymaga odwagi. Doceniamy to, dlatego staramy się wspierać i pomagać każdemu od samego początku swojej przygody w naszym SU.

Przerwa jest w planie

Każdy, nawet najmniejszy projekt, wymaga siły i pełnego żołądka! A po procesie kreatywnym czas na regenerację jest wręcz obowiązkowy! Przerwa na kawę i ciastko oraz przejrzysty plan działania rozłożony w czasie to nieodłączny element naszej pracy. 

Razem łatwiej

Każde nasze działanie jest dokładnie koordynowane i zaplanowane – wszyscy zawsze wiedzą co i w jaki sposób mają robić. Pomagają nam w tym odprawy, spotkania i szkolenia. Dużo prościej jest też, gdy od razu wiesz do kogo możesz zgłosić się z zaistniałym problemem lub pytaniem. U nas nie ma mowy o wrzuceniu kogokolwiek na głęboką wodę!

Praktyka czyni mistrza

W naszych działaniach po prostu lubimy dążyć do perfekcji. Jednakże, nie zapominamy, że jesteśmy tylko ludźmi. SU to bezpieczne miejsce na popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków!

Zespół przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego
XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni w roku szkolnym 2023/24:

Marzena Cichosz

Opiekunka Samorządu Uczniowskiego (cichosz.marzena@zso8gdynia.pl )

Katarzyna Hołownia

Opiekunka Samorządu Uczniowskiego (holownia.katarzyna@zso8gdynia.pl)

Rzecznikiem Praw Ucznia w XVII LO jest
Pani Sylwia Tomaszewska
(tomaszewska.sylwia@zso8gdynia.pl)

Wicedyrektor ds. SU i klas LO jest
Pani Dorota Gorzejewska (gorzejewska.dorota@zso8gdynia.pl)

📲 Online znajdziesz nas na:

Fotografie / zdjęcia:

Karolina Jażdżewska

Oświetlenie oraz nagłośnienie:

Dominik Dzieciuch, Kacper Wołoszyk, Maciej Łepek, Julian Zwolak, Piotr Murawiński, Andrzej Grodz, Szymon Kurek, Adam Zdybel, Maciej Potrykus, Marcin Bieliński, Jakub Grześkiewicz

Lektorka:

Hanna Jurczuk

Social Media:

Karolina Jażdżewska, Aleksandra Górska, Emilia Łoska, Mateusz Fijołek

Zespół wsparcia techincznego i IT:

Marcin Bieliński, Andrzej Grodz, Mateusz Guzek

Realizacja materiałów wideo:

Wiktor Jędrzejczak, Mateusz Fijołek, Szymon Sass, Dominik Dzieciuch

Regulamin oraz Ordynacja Wyborcza do SU:

Harmonogram działań na rok szkolny 2023/2024:

Wirtualna skrzynka pomysłów SU
(czynna przez cały rok szkolny):

Materiały identyfikacyjne SU (logotyp)
oraz wybrane zdjęcia z flagowych wydarzeń:

Zaloguj się szkolnym kontem mailowym
i dołącz do nas przy organizacji zbliżających się wydarzeń!
To proste - wystarczy się wpisać!

To wyjątkowe forum młodych z Gdyni, gdzie co roku w formie warsztatowej i wykładowej wymieniamy się inspiracjami do działania samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych z całego Trójmiasta! Już 26 maja 2023 spotkamy się podczas II edycji tego wydarzenia!


NASZE OSTATNIE WYDARZENIA:

EduWiosna – nasz SU na Ogólnopolskiej Konferencji w Szczecinie-Goleniowie!
23kwi

EduWiosna – nasz SU na Ogólnopolskiej…

Zespół przedstawicieli naszego szkolnego Samorządu Uczniowskiego pojechał inspirować dyrektorów, nauczycieli i uczniów jako prelegenci podczas Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjnej - Goleniów 2023! 🚀

Taka szkoła, że kosmos! – transmisja LIVE
15kwi

Taka szkoła, że kosmos! – transmisja…

Otworzyliśmy mowę skrzydło Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 8 w Gdyni - Microsoft Showcase School!

Dzień otwarty 2023!
06kwi

Dzień otwarty 2023!

Drogie Ósmoklasistki i Drodzy Ósmoklasiści, zapraszamy na tegoroczny dzień otwarty naszej szkoły! Kliknij i sprawdź szczegóły!

Silent Disco w 17LO!
06kwi

Silent Disco w 17LO!

Już 13.04 szkolne korytarze zamieniamy w wielki parkiet do tańczenia w rytmie remixów największych tanecznych bangerów! TRWAJĄ ZAPISY - sprawdź szczegóły!

Konferencja SU 2023 z Patronatem Honorowym Prezydenta miasta oraz Młodzieżowej Rady!
22mar

Konferencja SU 2023 z Patronatem Honorowym…

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Konferencja Samorządów Uczniowskich Gdynia 2023, organizowana już po raz drugi przez nasz zespół SU, otrzymała Patronat Honorowy nad tym…

17 LO Gdynia
Skip to content