POZNAJ TEGOROCZNĄ UCZNIOWSKĄ KOMISJĘ WYBORCZĄ

Kacper Wołoszyk

Przewodniczący Komisji (woloszyk.kacper@zso8gdynia.pl)

Działania komisji koordynować i wspierać będzie Dyrektor ds. LO i SU Pani Dorota Gorzejewska
(gorzejewska.dorota@zso8gdynia.pl)

KANDYDACI

Głosowanie na Przewodniczącego/ą Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2022/23:

Szyller Maja (1D)

Uczennica klasy pierwszej. Bardzo komunikatywna oraz zorganizowana. Od dziecka uczęszcza na wiele zajęć, w które na 100% jest zaangażowana. Również od początku podstawówki należała do Samorządu Uczniowskiego. Teraz swoją przygodę jako Przewodnicząca SU chce kontynuować w 17LO.

Dzieciuch Dominik (3A)

Uczeń klasy trzeciej, od pierwszej klasy zaangażowany w radiowęzeł WiczlinoFM i Samorząd Uczniowski 17LO. Mieszkał 6 lat za granicą, biegle mówi po angielsku. Pasjonuje się sportem, sztukami walki, psychologią i uwielbia gotować.

Głosowanie na Opiekuna/kę Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2022/23:

Cichosz Marzena & Szynal - Gajewska Joanna

Kandydatura wspólna

Głosowanie na Rzecznika Praw Ucznia
na rok szkolny 2022/23:

*głosowanie odbędzie się w formie większościowej (za/przeciw kandydaturze)

Tomaszewska Sylwia

Nauczycielka chemii i podstaw przedsiębiorczości, opiekunka szkolnej Grupy Mediacyjnej. Od dwóch lat pełni także w Siedemnastce rolę Rzecznika Praw Ucznia.

Debata przedwyborcza kandydatów - zapisy

Debata przedwyborcza kandydatów na Przewodniczącego/ą Samorządu Uczniowskiego to najlepsza okazja na dokładne poznanie wszystkich kandydatów. Przyjdź, posłuchaj i zadaj swoje pytanie! Tegoroczna debata odbędzie się już 3 października na 3. godzinie lekcyjnej w szkolnej auli widowiskowej.

Na widownię obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

WYNIKI GŁOSOWAŃ

Głosowanie na Przewodniczącego/ą Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2022/23:

Dzieciuch Dominik

0
Głosów

Szyller Maja

0
Głosów

Głosowanie na Opiekuna/kę Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2022/23:

*głosowanie odbyło się w formie większościowej (za/przeciw kandydaturze)

Cichosz Marzena
& Szynal - Gajewska Joanna

0
Głosów "za"

na 137 wymaganych

Głosowanie na Rzecznika Praw Ucznia
na rok szkolny 2022/23:

*głosowanie odbyło się w formie większościowej (za/przeciw kandydaturze)

Tomaszewska Sylwia

0
Głosów "za"

na 137 wymaganych

Frekwencja wyborcza wyniosła 82%

Uprawnionych do głosowania: 341
Oddano 278 głosów, w tym 274 głosów ważnych

Regulamin oraz Ordynacja Wyborcza do SU:

Karta podpisów poparcia Kandydata:

Poniższy terminarz jest jednocześnie odpowiednikiem ogłoszenia UKW NR 2/2023 Z DN. 10.09.2022

Czas na zgłoszenia kandydatów

Jesteś osobą kreatywną, zaangażowaną i interesuje Cię życie szkoły? Stań w wyborach i obejmij rolę lidera ponad 30 osobowego zespołu Samorządu Uczniowskiego Siedemnastki gotowego do tworzenia razem niesamowitych rzeczy! Napisz pod adres wybory17@zso8gdynia.pl lub zgłoś się bezpośrednio do zespołu Uczniowskiej Komisji Wyborczej.

*Wymagania dot. kandydatury regulują przepisy zawarte w dokumencie Regulaminu i Ordynacji Wyborczej do SU. Zapoznaj się z nimi dokładnie przed zgłoszeniem swojej kandydatury!

do 20 września

Listy poparcia

Abyś mógł/a wystartować w wyborach musisz zebrać listę minimum 30 podpisów poparcia swojej kandydatury, złożonych przez uczniów naszej szkoły, łącznie z m. in. 4 różnych klas.

do 22 września

Kampania wyborcza

Jeżeli dostarczy prawidłowo wypełnione dokumenty oraz wymagane przez UKW materiały możesz rozpocząć swoją kampanie wyborczą! To czas zmagania się zakwalifikowanych kandydatów w przestrzeni publicznej o głosy wyborców.

To dobry czas na rozwieszenie plakatów lub zaprezentowanie swoich idei społeczności szkolnej.

*Dokładne regulacje dot. dozwolonych działań podczas kampanii regulują przepisy zawarte w dokumencie Regulaminu i Ordynacji Wyborczej do SU. Zapoznaj się z nimi dokładnie przed rozpoczęciem kamapanii!

18 września - 5 października

Spotkania z Kandydatami

Spotkania wyborców z kandydatami na stanowisko Przewodniczącego SU to czas na kameralną rozmowę, przedstawienie swoich idei i poglądów. Każdy z kandydatów otrzyma wyznaczony przez Komisję Wyborczą termin oraz miejsce swojego spotkania.

To dobry moment na dopytanie kandydata o jego/jej plan wyborczy oraz rozmowę na temat zbliżających sie wyborów!

w trakcie kampanii wyborczej

Debata Kandydatów

To wyjątkowe forum kandydatów na Przewodniczącego/ą SU. Debata (w przypadku zgłoszenia więcej niż 1 kandydata) odbędzie się w szkolnej auli widowiskowej 3 października na 3. godzinie lekcyjnej. Na widownię obowiązują zapisy. Szczegóły opublikowane są w osobnym ogłoszeniu.

3 października

Cisza przedwyborcza

Czas decyzji zbliża się wielkimi krokami. Cisza wyborcza obowiązuje w dniu poprzedzającym głosowanie i trwa aż do momentu ogłoszenia wyników wyborów. Pamiętaj, że obowiązuje ona nie tylko samych kandydatów, ale także i ich wyborców! Prowadzenie kampanii wyborczej lub publiczne wyrażanie poparcia dla któregokolwiek z kandydatów w dniu wyborów oraz w trakcie ogłoszonej ciszy wyborczej jest zabronione.

3 - 5 października

Wybory

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/23 to tak naprawdę połączenie 3 głosowań:

  • na Przewodniczącego/ą SU,
  • na Opiekuna/kę SU,
  • na Rzecznika Praw Ucznia.

Część z głosowań odbywa się w formie większościowej (za/przeciw kandydaturze). Wszystkie szczegóły Uczniowska Komisja Wyborcza przekazuje bezpośrednio przed głosowaniem.

Aby zagłosować potrzebujesz mieć przy sobie w dniu wyborów ważną legitymację szkolną - przedstawiciel/ka Komisji Wyborczej może Cię poprosić o jej pokazanie!

Pamiętaj, że wybory do SU są: tajne, bezpośrednie, równe, powszechne oraz dobrowolne. Głosowanie odbywa się wyłącznie w dniu wyborów podczas lekcji.

5 października

Ogłoszenie wyników

Wyniki wyborów ogłoszone zostaną w następnym dniu po przeprowadzonych wyborach. W pierwszej kolejności wyniki zostaną wyemitowane w formie ogłoszenia przez szkolny radiowęzeł. Informacja pojawi się także niezwłocznie na ekranach informacyjnych, stronie internetowej  szkoły oraz social mediach. Pełny protokół z przeprowadzonych wyborów dostępny będzie u przedstawicieli UKW oraz na powyższej stronie internetowej wyborów.

9 października

Uwaga! Daty i terminy mogą ulec zmianie! Prosimy, śledźcie uważnie wszystkie komunikaty!

PYTANIA?

17 LO Gdynia
Skip to content