#MicrosoftEducation #GirlsInAI

Uczennice klas pierwszych wzięły udział w  2-dniowm hackathonie Alice envisions the future dla uczennic ze szkół ponadpodstawowych z Polski.

WSAiB AKADEMIA LICEALISTY 06.03.2020

Uczniowie klas III wraz z Panią Iwoną Hibner wzięli udział w wykładzie Pana Aleksandra Rezmer na WSAiB zatytułowanym „Time Management”.  Wykład odbywał się w języku angielskim w ramach cyklu Akademia Licealisty.

PJATK- WARSZTATY ARDUINO I RUCH, FOTOSTORY –  15.02 2020 i 22.02.2020

Uczniowie klas III w ramach naszej współpracy z Polsko Japońską Akademią Technik Komputerowych zostali zaproszeni  do udziału i uczestniczyli w warsztatach dotyczących robotyki i programowania „Arduino i Ruch” oraz fotografii i obsługi programu Adobe Photoshop „Fotostory”. Warsztaty odbywały się w siedzibie PJATK

EDU LAB STENA LINE – 14.02.2020

Uczniowie zapoznali się z branżami transport-logistyka-spedycja oraz turystyka. Zobaczyli jak wygląda praca na Stena Line.

PJATK-ZNAK TAK – PROJEKTOWANIE GRAFICZNE –  23.12.2019

Uczennice z klas III Marta i Ola wzięły udział w całodniowych warsztatach graficznych zatytułowanych „Znak Tak” organizowanych przez Polsko- Japońską Akademię Technik Komputerowych w ramach projektu Młodzi z Pomorza. Uczennice projektowały logo, uczestniczyły w wykładzie i spotkaniu z wykładowcami uczelni.

CAMP LEADERS – WYJAZDY DO USA –  31.01.2020

Uczniowie klas II i III spotkali się z pracownikiem Camp Leaders, Panem Pascalem Żytkiewiczem, który przedstawił im możliwości i sposoby wyjazdu do Stanów Zjednoczonych w ramach pracy wakacyjnej połączonej ze zwiedzaniem.

BUSINESS PLAN I PROJEKTY DLA MŁODZIEŻY- 04.12.2019

Uczniowie klas II i III w auli naszej szkoły spotkali się ze studentem zaangażowanym w projekty społeczne dla uczniów, w celu promowania tej formy aktywności społecznej, wzbogacającej CV młodego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się jak pisać business plan i jak pozyskać/korzystać ze środków finansowych przeznaczonych na projekty społeczne.

KOBIETY TEŻ BUDUJĄ STATKI – WYJŚCIE DO STOCZNI REMONTOWE 18.11.2019

Grupa uczniów z klas I wraz z Panią  Joanną Szymańską wzięła udział w spotkaniu z zarządem Stoczni Remontowej w Gdańsku, w ramach projektu Kobiety też budują statki. W rozmowie z damską częścią zarządu i grupy pracowników dowiedzieliśmy się jakie zawody są teraz najbardziej poszukiwane i najlepiej opłacane, jakie kwalifikacje są niezbędne do pracy na poszczególnych stanowiskach

BIZZE – 15.11.2019

Uczniowie klasy IIIa wraz z Panią Joanną Szymańską wzięli udział w ogólnopolskiej konferencji BIZEE odbywającej się w Europejskim Centrum Solidarności. W ramach konferencji uczestniczyliśmy w szeregu warsztatów i wykładów na temat nowoczesnej edukacji, kompetencji miękkich i poruszania się na rynku pracy.

PROJEKT: „MŁODY – ŚWIADOMY – BEZPIECZNY’

Klasy II i III LO uczestniczyły w warsztatach, wykładzie i zajęciach praktycznych w ramach projektu Młody- Świadomy- Bezpieczny. Uczniowie mieli okazję włożyć alko- i narkogogle, a także doświadczyć dachowania samochodu. Projekt ma na celu propagowanie bezpieczeństwa na drodze i uświadamiania młodych ludzi o zagrożeniach w ruchu drogowym.

ZWOLNIENI Z TEORII – 09.2019

Spotkanie z Ambasadorką „Olimpiady Zwolnieni z Teorii”

Społeczność XVII LO może zdobywać  doświadczenie menedżerskie realizując własne projekty społeczne.
Skip to content