Turniej GFKM Masters

Finał Turnieju Gier Decyzyjnych

16 listopada w Olivia Bussines Centre odbył się finał Turnieju Gier Decyzyjnych, organizowany przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktoria Ślusewska, Antoni Gorski, Adam Saganowski oraz Bartosz Zaparty.
Do ostatecznej rozgrywki przystąpiło 5 zespołów, które podejmowały kluczowe dla swojej firmy decyzje i walczyło o tytuł „GFKM Masters”. Uczniowie na wirtualnym rynku analizowali możliwe wybory, podejmowali ważne decyzje i obserwowali, jak ich firma prosperuje na tle dokonań konkurencji. Podczas 8 kwartałów gry, która trwała trzy dni uczestnicy wzbogacili się o nową wiedzę i doświadczenia z zakresu przedsiębiorczości oraz zarządzania firmą. 
Walka o wygraną była zdecydowanie cięższa i bardziej wymagająca niż w eliminacjach. Cały etap finału był zdecydowanie bardziej rozbudowany i mieliśmy dużo więcej decyzji do podjęcia. Na nasze nieszczęście nie udało nam się wygrać ale jesteśmy świadomi w tym momencie każdego błędu, jaki popełniliśmy. Z naszej porażki nie wynieśliśmy tylko i wyłącznie rozczarowania ale w zdecydowanie większym stopniu zamieniliśmy ją w doświadczenie. Na następny raz wiemy, jaką przyjąć  taktykę i czego nie robić. Dokładnie słuchaliśmy i uważaliśmy kiedy nasi oponenci tłumaczyli swoją taktykę i na ten moment tworzymy idealną hybrydę wszystkiego aby uzyskać najlepszy wynik następnym razem” – relacjonują zawodnicy.

Członkowie naszego zespołu wywalczyli odznakę “Top 10% Worldwide”, przyznawaną zespołowi o bardzo dobrych wynikach w symulacji rynkowej. Uczniowie 17 LO osiągnęli wynik, który znalazł się w czołówce 10% zespołów na całym świecie.

Gratulujemy!!!

 

17 LO Gdynia
Skip to content