Półfinaliści III edycji Solve for Tomorrow


▶Zespół z naszej szkoły zakwalifikował się do drugiego etapu prestiżowego programu „Solve for Tomorrow”. Skład zespołu to:
✅Jakub Grześkiewicz (2A),
✅Ryszard Kacik (2A),
✅Tymoteusz Rafalski (2A),
✅Bartosz Borodzicz (2B).
✅Opiekunem zespołu jest Pan Sebastian Ropel.
🙌 Serdeczne gratulacje dla całego zespołu! 🎉
▶Wielkie gratulacje również dla drugiego zespołu, który reprezentował naszą szkołę. Dziewczyny stworzyły bardzo dobry projekt, ale niestety nie dostały się do kolejnego etapu konkursu.
✅Skład zespołu to: Lena Budynek (2A), Iga Rafalska (2A), Viktoria Stanowska (2A), Lidia Szymańska (2A).
Mimo braku awansu, doceniamy ich zaangażowanie i wysiłek. 👏👏
▶Solve for Tomorrow to program skierowany do młodych ludzi, którzy są wrażliwi na kwestie związane z wyzwaniami współczesnego świata, otwarci na zmiany i chcą mieć wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. 🌍 Do trwającej właśnie III edycji programu mogli zgłaszać się uczniowie z klas 1-4 szkół ponadpodstawowych wraz z opiekunami. Ich zadaniem było zaproponowanie nieszablonowego pomysłu związanego z jednym z czterech obszarów: zdrowiem, bezpieczeństwem, klimatem lub integracją.
▶Finalnie do III edycji Solve for Tomorrow wpłynęło 252 projektów. To najwyższy zanotowany wynik zgłoszeń na przestrzeni trzech edycji programu. Tym samym chęć udziału w programie zgłosiło aż 876 uczniów i 216 nauczycieli. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 placówek.
▶W najbliższych tygodniach półfinaliści będą pogłębiać swoje pomysły przy pomocy metodologii Design Thinking. 🤔 Dla części uczniów będzie to pierwsze spotkanie z tym niezwykłym procesem, dzięki któremu mogą zanalizować swój pomysł z wielu różnych perspektyw. Ambasadorzy programu Solve for Tomorrow, czyli wybitni trenerzy i nauczyciele z misją, będą wspierać uczniów w tym procesie.
▶Program Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Edukacji i Nauki , Ministerstwo Cyfryzacji , NASK , Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej , Centrum Nauki Kopernik , oraz UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Cyfrowy dialog . 🌐🤝
17 LO Gdynia
Skip to content