Klasa 1b w projekcie eTwinning

W tym roku szkolnym po raz kolejny nasza szkoła realizuje projekt eTwinning. Czym jest ta inicjatywa? Kto jest w nią zaangażowany? Dzięki wspólnej pracy uczniowie z klasy 1 B wraz z uczniami z innych krajów – Turcji, Włoch . Chorwacji doskonalą umiejętności posługiwania się językiem angielskim i nie tylko.

W ramach projektu eTwinning „ OUR CULTURE IS OUR IDENTITY ‘’uczniowie, współpracując z rówieśnikami z innych państw, wykonują różne zadania poznając swoje kraje, ich tradycje i kulturę. Jednym z pierwszych zadań projektu było stworzenie jego logo.

Wykonaliśmy też prezentacje i filmy dotyczące atrakcji turystycznych naszych krajów- w ten sposób, choć podróżowanie jest teraz utrudnione możemy przybliżyć piękno państw z których pochodzimy.

Projekty wymagają dużo pracy i zaangażowania ze strony uczniów, ale są gotowi na wyzwania z nim związane. Ich celem jest nie tylko nauka języka angielskiego, ale również nawiązanie nowych znajomości i poznanie zwyczajów panujących w zagranicznych szkołach.

Projekt eTwinning uczy współpracy przełamując bariery językowe, co z pewnością może się przydać w przyszłości.

17 LO Gdynia
Skip to content