III Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Średnich za nami!!!!

Wspaniała impreza informatyczna dla młodzieży już za nami. Zaczęliśmy w piątek w południe, skończyliśmy w sobotę o 16.00. 10 drużyn pracowało całą noc 🙂 W sobotę w południe uczestnicy przedstawili jurorom wyniki swojej pracy. Zostały wyłonione drużyny zwycięskie.

Wpis PJATK Facebook:

W sobotę miał miejsce wielki finał Hackathonu Young Smart skierowanego do uczniów szkół średnich! To unikalne wydarzenie tworzone przez 17 LO w Gdyni – Microsoft Showcase School oraz PJATK Gdańsk, daje uczniom możliwość udziału w pierwszym w ich życiu, profesjonalnie zorganizowanym hackathonie. III edycja Young Smart nareszcie odbyła się w formie stacjonarnej. Od piątku do soboty uczniowie w kilkuosobowych zespołach pracowali nad technologicznymi rozwiązaniami, w duchu hasła przewodniego “Przyszłość jest teraz!”. W trakcie pracy mogli korzystać z doradztwa obecnych na miejscu oraz online mentorów z różnych dziedzin. Po 24 godzinach prezentowane projekty zostały ocenione przez grono ekspertów. W tym roku sędzią z ramienia PJATK Gdańsk został dr Filip Sendal Filip Sen z Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK Gdańsk, który zwracał szczególną uwagę na design i funkcjonalność stworzonych aplikacji. Wszystkie projekty prezentowały niezwykle wysoki poziom!

Na podium w tym roku stanęły drużyny:

🥉III miejsce: Programatorzy z Zespół Szkół Energetycznych w Gdańsku

🥈II miejsce: Biolchemy z 17 LO w Gdyni – Microsoft Showcase School

🥇I miejsce: Burza z Mózgów z 17 LO w Gdyni – Microsoft Showcase School

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom, nauczycielom oraz nauczycielkom, którzy przyjechali ze swoimi drużynami, mentorom, jury, uczniom-wolontariuszom oraz gronu pedagogicznemu z 17 LO w Gdyni! Dziękujemy za wsparcie merytoryczne oraz szkoleniowe Microsoft Polska, Intel, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

17 LO Gdynia
Skip to content