GFKM Mastres

GFKM Masters to konkurs dla uczniów szkół średnich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności zarządzania firmą.

W dniach 11 – 13 grudnia odbył się finał Turnieju Gier Decyzyjnych, organizowany przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3B w składzie: Karol Anczykowski, Marcin Bieliński, Marcel Machnicki, Maciej Potrykus.
Konkurs ma na celu przekazać młodzieży wiedzę z zakresu zarządzania i przedsiębiorczości. Uczestnicy mają możliwość sprawdzić swoje umiejętności i kompetencje z zakresu analiz biznesowych, a także współpracy w zespole. Uczniowie na wirtualnym rynku analizowali możliwe wybory, podejmowali ważne decyzje i obserwowali, jak ich firma prosperuje na tle dokonań konkurencji. Jeden naszych reprezentantów, Marcin Bieliński tak wspomina rozgrywki: “Eliminacje dla nas przebiegły dość spokojnie. Na początku gry niezbyt wierzyliśmy że będziemy w stanie przejść dalej, ale nasze dobre wyniki w kwartale 3 z 6 zmotywowały nas do cięższej pracy, która ostatecznie doprowadziła nas do finału. Finał jednak był już dużo cięższy – symulacja biznesowa którą rozgrywaliśmy była bardziej skomplikowana, a przeciwnicy trudniejsi – w końcu oni wszyscy też wygrali eliminacje. Pomimo dania z siebie wszystkiego, nie udało nam się objąć pierwszego miejsca, natomiast naszą firmę pozostawiliśmy w stanie stabilnego rozwoju dalekiego od bankructwa. Ogólnie cały turniej uważam za bardzo fajne przeżycie, które po pierwsze daje sporo frajdy, jak i uczy pracy w grupie na zupełnie innym poziomie niż można to wynieść ze szkoły”.

Finał odbywał się na bazie 8 kwartałów gry i trwał trzy dni, podczas których uczestnicy wzbogacili się o nową wiedzę i doświadczenia z zakresu przedsiębiorczości oraz zarządzania firmą.  „Konkurs był rewelacyjną możliwością nabycia praktycznych umiejętności w zarządzaniu biznesem. Przebieg finału był bardzo dynamiczny, a symulacja biznesowa swoim realizmem sięgała o wiele dalej niż pierwszy etap. Przechodziliśmy swoje wzloty i upadki by ostatecznie zakończyć grę na trzecim miejscu pod względem punktów. Bardzo cenimy sobie możliwość rywalizacji na poziomie, nabyte znajomości oraz pyszne jedzenie, które zapewnił organizator :).” – komentuje Maciej Potrykus.

 

Gratulujemy osiągnięcia

17 LO Gdynia
Skip to content