“2021: Odyseja Lemowska” – Teatr Gdynia Główna na terenie naszej szkoły!!!

Zapraszamy na… przyszłość!

To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Teatr Gdynia Główna zaprasza do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu “2021: Odyseja Lemowska” Gdynia stanie się sceną czterech teatralnych adaptacji prozy słynnego polskiego pisarza i futurologa. Widzów czeka więc podróż między jawą oraz snem, rozmowy z intrygującym robotem, radykalna naprawa historii ludzkości i sądowa próba rozstrzygnięcia dylematów cyborgizacji.
Fantastyczne przedstawienia zaprezentujemy w ciekawych i nieoczywistych przestrzeniach Gdyni i stworzymy w mieście naszą wersję Kongresu Futurologicznego. Każdy spektakl będzie więc wykładem prezentowanym na tym wydarzeniu, a widzów zaprosimy do wcielenia się w role dociekliwych naukowców uczestniczących w prezentacjach. Aktywny udział w kongresie jest mile widziany!

Projekt stanie się częścią narodowej akcji #ROKLema i zaskoczy publiczność wyjątkowo błyskotliwymi i aktualnymi wątkami prozy Lema. Przedstawienia udowodnią również, że przyszłość z utworów tego pisarza często jest już naszą teraźniejszością. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdyni.

BĘDZIE TO JUŻ OSTATNI POKAZ W RAMACH PROJEKTU 2021: ODYSEJA LEMOWSKA!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/216898563646497

HARMONOGRAM:

18-19 września 2021 godz. 18:00,

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8, ul. Wiczlińska 50, Wiczlino/Gdynia

WSTĘP BEZPŁATNY.

Spektakle grane są plenerowo. Prezentujemy cztery tytuły – dwa spektakle dziennie grane jeden po drugim, w ciągu kolejnych dwóch dni.

Pierwszego dnia od godziny 18.00 zaprezentujemy spektakle: “Kongres Futurologiczny” i “Czy Pan istnieje, Panie Johns?” Stanisława Lema, drugiego dnia (również o godzinie 18.00) zagramy natomiast przedstawienia “Teohiphip” i “Maska”.

Zachęcamy do uczestnictwa we wszystkich przedstawieniach. 

Projekty biznesowe, reklamowe i konceptualne
Projekty biznesowe, reklamowe i konceptualne
Projekty biznesowe, reklamowe i konceptualne
17 LO Gdynia
Skip to content