Wspomnienie wycieczki do Warszawy

Uczniowie klasy 1A i 1B LO uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas trzydniowego wyjazdu, który odbył się w dniach 25 – 27 maja, młodzież poznała kilka zakątków stolicy oraz spędziła miło czas. Relację z tego wydarzenia opisała jedna z uczestniczek, Olivia.

 

Dzień 1 

Zbiórka pod szkołą o 6:45. Zostawiliśmy bagaże w bagażniku autokaru i rozpoczęliśmy naszą trzydniową wycieczkę. Po drodze do Warszawy mieliśmy kilka przestanków a atmosfera pomimo nienajlepszej pogody była bardzo wesoła. Dojechaliśmy na miejsce około godziny 12:30 i od razu zaczęliśmy zwiedzanie starówki. Zwiedziliśmy m.in. Rynek Starego Miasta, Bazylikę Archikatedralną p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela oraz Pomnik Powstańców Warszawskich. Po zwiedzaniu poszliśmy zjeść obiad i dotarliśmy do hotelu o 19:00. Zmęczeni podróżą spędziliśmy wspólnie trochę czasu i przygotowaliśmy się na następny dzień. 

 Dzień 2 

Po porannym posiłku rozpoczęliśmy drugi dzień wycieczki. Najpierw, pojechaliśmy do muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o tamtym wydarzeniu. Po krótkim spacerze pojechaliśmy zwiedzić stadion narodowy z przewodnikiem. Mieliśmy szansę zobaczyć miejsca, do których zwykli kibice nie mają wstępu. Na zakończenie dnia, po obiedzie pojechaliśmy do Parku Łazienkowskiego na spacer. Około godziny 20:00 wróciliśmy do swoich pokoi hotelowych. 

 Dzień 3 

Trzeci dzień wycieczki był według mnie najlepszym. Wcześnie rano poszliśmy zjeść hotelowe śniadanie, a po nim spakowaliśmy nasze rzeczy i opuściliśmy hotel. Już spakowani, pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy ponad dwie godziny na zwiedzenie wszystkiego. Szliśmy bez przewodnika, więc każdy mógł zwiedzić co chce w swoim tempie. Po wizycie w CNK, poszliśmy do ogrodu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Po krótkim przystanku w sklepie, wsiedliśmy do autokaru i zaczęliśmy naszą drogę powrotną. Około godziny 15 zatrzymaliśmy się na obiad. Reszta drogi powrotnej minęła bardzo wesoło, było bardzo dużo śpiewania i śmiechu. Wróciliśmy pod budynek szkoły o 20:30. 

 Uważam wycieczkę za bardzo udaną, na pewno zapadnie nam w pamięci na całe życie. Dziękuję wychowawczyniom za jej zorganizowanie oraz moim rówieśnikom za stworzenie tak świetnej atmosfery. 

17 LO Gdynia
Skip to content