Mistrzostwa Gdyni w Piłce Siatkowej Plażowej Dziewcząt i Chłopców >Licealiada<

Zawody rozegrane zostały dnia 29 maja 2024, na plaży miejskiej w Gdyni. Do Turnieju stawiło się 10 drużyn dziewcząt oraz 11 chłopców, reprezentujących ponadpodstawowe gdyńskie szkoły.
Jako, że piłka siatkowa w naszym liceum cieszy się dużą popularnością, liceum nr XVII wystawiło reprezentacje zarówno w konkurencji damskiej (Karolina, Kasia z kl. 2b Maja z kl. 2a), jak i męskiej (Krzysztof, Mateusz i Karol z kl. 3a).
Panowie po rozegraniu 5 meczy, na technicznie dobrym poziomie ( wyniki meczy w kolejności > z VI LO – wygranym, I ALO – przegranym, ZSHG – wygranym, V LO – wygranym i ZSCHiE – przegranym, zajęli 5 miejsce w Gdyni.

Panie natomiast, nie przegrywając żadnego z rozegranych meczy ( zwyciężając w pięciu spotkaniach pod rząd > kolejno z reprezentacjami III LO, XIV LO, II LO, półfinał z ZSHG oraz ponownie pokonując w finale II LO, stanęły na podium na miejscu I !!! Zostały Mistrzyniami Gdyni w tej konkurencji !!!
W trakcie gry, poza wybitnymi umiejętnościami technicznymi, wyjątkowym opanowaniem oraz walecznością i wiarą w zwycięstwo, stworzyły widowisko na wysokim poziomie, godnie i skutecznie reprezentując naszą szkołę.

Gratulacje „złotka”!!!

Funkcje trenersko-opiekuńcze nad zespołem pełnili: Anna Arndt i Leszek Kaczorowski

17 LO Gdynia
Skip to content