Gdyński Poradnik Zawodowca

Kilka dni temu ruszyła platforma wsparcia rozwoju zawodowego uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. „Gdyński Poradnik Zawodowca”. Dostępny jest w formie zakładki na stronie Gdyni Edukacyjnej (www.edukacja.gdynia.pl).
To praktyczna strona internetowa pełna możliwości zawodowych – kompendium praktycznych informacji m.in. o aktualnej sytuacji oraz trendach na rynku pracy, wymogach pracodawców, zarobkach w danych zawodach i branżach. To bardzo ważne, by już w tym wieku posiadać wiedzę m.in. w zakresie zawodów nadwyżkowych, największych braków kadrowych, poszukiwanych kompetencji czy cech i wymagań dzisiejszego rynku pracy.
Co niezmiernie istotne, „Gdyński Poradnik Zawodowca” daje uczniom możliwość zrobienia online samodzielnej diagnozy swoich umiejętności i kompetencji w oparciu o indywidualne preferencje, zainteresowania i własną osobowość. To dla wielu uczniów szansa odkrycia swojej własnej ścieżki zawodowej. Jak to działa? Wystarczy odpowiedzieć na pytania. Na podstawie udzielonych odpowiedzi generuje się raport z wynikami, który, w razie potrzeby, będzie można skonsultować z doradcą zawodowym. Test predyspozycji zawodowych znajduje się tutaj: https://edukacja.gdynia.pl/poradnik-zawodowca-sprawdz-swoje-predyspozycje-zawodowe/

17 LO Gdynia
Skip to content