Etap okręgowy Olimpiady Statystycznej- reprezentanci 17LO

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce 12 grudnia 2023 r. o godzinie 11.00 w Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. To właśnie w tamtym miejscu i czasie odbyła się VII edycja Olimpiady Statystycznej- etap okręgowy, organizowany przez Główny Urząd Statystyczny.
W tegorocznej edycji Olimpiady brali udział utalentowani uczniowie, a wśród nich reprezentacja naszej szkoły. Dumnie pragniemy ogłosić, że Oliwia Baczewska z klasy 3b oraz Daria Skrzypkowska, również z tej samej klasy, podjęły wyzwanie, reprezentując naszą szkołę na tym prestiżowym wydarzeniu.
Olimpiada Statystyczna to nie tylko okazja do sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczestników, ale także możliwość zdobycia cennego doświadczenia i poszerzenia horyzontów związanych z dziedziną statystyki. To wydarzenie, które integruje młodych pasjonatów matematyki i analizy danych.
Oliwia Baczewska i Daria Skrzypkowska, reprezentując naszą szkołę, pokazały nie tylko swoje indywidualne umiejętności, ale także ducha współpracy i determinacji w dążeniu do celu. Ich zaangażowanie jest godne podziwu, a my jako społeczność szkolna jesteśmy z nich dumni.
Gratulujemy naszym reprezentantom udziału w Olimpiadzie Statystycznej oraz życzymy dalszych sukcesów w ich edukacyjnej podróży. Niech ta wyjątkowa przygoda na Uniwersytecie Gdańskim stanie się dla nich inspiracją do dalszego rozwijania pasji matematycznych i statystycznych.
Przewodniczący Szkolnej Komisji Konkursowej
Szymon Soboczyński
17 LO Gdynia
Skip to content