Z wizytą w Estonii

Z wizytą w Tostamaa w Estonii

Szkolny Erasmus “Nature, Traditions and Identity in Youth’ Visions” nabiera nowego tempa. Na początku grudnia rozpoczęły się mobilności – pierwsza mobilność była związana ze sprawami organizacyjnymi, dlatego też spotkali się na niej tylko nauczyciele. Z naszej szkoły pojechała p. Anna Leszczyńska, która jest koordynatorką projektu i Dyrektor naszej szkoły p. Witold Chudyszewicz.

Spotkanie odbyło się w małej, jednak niezwykłej szkole w Tostamaa w Estonii, do której niektórzy z Was też będą mieli możliwość pojechać. Szkoła mieści się w dworku, toteż ma niezwykły klimat i piękne wnętrza. Posiada nawet muzea, w których można poznać historię dworku i okolicy. Zdradzę Wam ciekawostkę, że kilka lat temu jeszcze pracując w Gimnazjum nr 1 prowadziliśmy inny projekt z p. Toomasem Mitt Dyrektorem szkoły w Tostamma i posadziliśmy w otaczającym ją parku drzewo, które jest obecnie już całkiem spore!

Nasz projekt “Nature, Traditions and Identity in Youth’ Visions” rozwija się już teraz wielotorowo, toczy się w szkole na różnych lekcjach i rozpoczęły się wreszcie pomimo pandemii mobilności. Jak wyjechać już wiecie, trzeba wziąć udział w konkursie. O konkursach i wszystkich wydarzeniach możecie czytać na stronie szkoły i na stronie międzynarodowej projektu.

17 LO Gdynia
Skip to content