Dziewczyny w grze

Miło nam poinformować, że CD PROJEKT S.A. razem z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ogłosił start II edycji programu stypendialno – mentoringowego “Dziewczyny w grze!” skierowanego do dziewcząt zainteresowanych rozwojem i pracą w branży gier wideo.

Rekrutacja do programu rozpoczęła się 5 września i potrwa nieprzerwanie do 30 października 2022.

Dziewczyny w grze! to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie, skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W skład programu wchodzą:
  • roczne stypendium w wysokości 1 000 PLN brutto/mies,
  • indywidualna opieka mentorska ekspertek i ekspertów z CD PROJEKT RED,
  • cykl warsztatów z tworzenia gier wideo.
Pierwsza edycja tego innowacyjnego projektu edukacyjnego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – z całej Polski napłynęło aż 1400 zgłoszeń utalentowanych i zafascynowanych gamingiem młodych programistek, graficzek, animatorek i pisarek. Podczas kilku etapowego procesu rekrutacyjnego wyłonionych zostało 20 najzdolniejszych kandydatek, które przez następny rok rozwijały swoje umiejętności twarde i miękkie pod okiem mentorów i mentorek z CD PROJEKT RED, twórców kultowego “Wiedźmina” i “Cyberpunk 2077”.
Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl .
17 LO Gdynia
Skip to content