Sukcesy lekkoatletyczne naszych uczniów

Share on facebook
Share on email

 

Dnia 21 maja 2019 r. ośmioosobowa reprezentacja naszego gimnazjum wystartowała w zawodach lekkoatletycznych na otwartym stadionie usytuowanym przy szkole podstawowej nr 48 na Chwarznie. Rezultatem Mistrzostw Gdyni w Lekkiej atletyce, gdyż takiej rangi były te zawody, było zdobycie I miejsca w łącznej klasyfikacji punktowej zespołów męskich  z wynikiem 58 pkt (naszych pięciu zawodników zajęło w indywidualnych konkurencjach lekkoatletycznych 3 medale złote, 3 srebrne oraz miejsca IV, V, VIII), zaś nasze trzy zawodniczki w łącznej klasyfikacji dziewcząt  z wynikiem 18 pkt, zajęły VIII miejsce w Gdyni ( indywidualnie zajmując II, V, V, VI miejsca)

Gratulacje !!!

Zawody te, będące również kwalifikacjami do Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Pomorskiego, przyniosły Nam pięć „osobostartów”, czyli indywidualnych klasyfikacji do tej imprezy.

Na Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Indywidualna L.A.), które odbyły się dnia 28.maja na Stadionie 650 – lecia w Słupsku, wyjechaliśmy autokarem (wraz z innymi reprezentantami Gdyni).

Na stadionie, który tego dnia skąpany był w deszczu, wystartowała czwórka naszych reprezentantów. Startując z najlepszymi zawodnikami Województwa Pomorskiego udało się zająć naszym reprezentantom dwa miejsca w pierwszej dziesiątce (w tym jedno medalowe, na podium). Cała czwórka startowała godnie, osiągając dobre wyniki indywidualnie, co zasługuje na słowa uznania i podziękowania dla nich.

Leszek Kaczorowski

17 LO Gdynia
Skip to content