Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Share on facebook
Share on email

Dnia 21 i 22 marca w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni odbyły się eliminacje powiatowe do XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega Pożarom”.
W środę dwójka naszych uczniów z klas gimnazjalnych zmierzyła się z niełatwą, szeroką wiedzą z zakresu znajomości historii, przepisów, organizacji struktur p-poż, zagrożeń, sprzętu, zasad ewakuacji i udzielania pierwszej pomocy oraz oczywiście ze współuczestnikami konkursu– piętnastoma  uczniami szkół gdyńskich. Turniej przebiegał dwuetapowo. Najpierw test pisemny (20 pytań), który wyłonił czwórkę finalistów. Wśród nich znaleźli się dwaj uczniowie z naszej szkoły. Następnie każdy finalista usłyszał 5 pytań, na które odpowiadał ustnie – przed szeroką publicznością.
Ostatecznie –  również dzięki zaangażowaniu w przygotowanie do konkursu, nauczyciela EDB Marcina Czerwińskiego
Oliwier i Dariusz zajęli drugie i trzecie miejsce w Gdyni.

W czwartek (22.03) natomiast, na pytania konkursowe odpowiadali licealiści.
I tu również XVII LO wystawiło swojego uczestnika. Reprezentantem Naszej szkoły była Julia – uczennica klasy pierwszej. Ona również wykazała się dużą wiedzą. Chociaż debiutantce w konkursie zabrakło trochę szczęścia, (uzyskała wynik 13pkt > finał dawało 14 pkt), to jej start można uznać za sukces.

Gratulacje!

Opracował: L. Kaczorowski

17 LO Gdynia
Skip to content