Matura z sukcesem – nasze plany

Share on facebook
Share on email

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia nagrania przygotowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości na temat matury z sukcesem, czyli tego, jak zaplanować ścieżkę edukacji i kariery w mądry sposób (niestety elementów reklamowych  WSZiB nie unikniemy, ale nagranie jest bardzo dobre i przedstawia realne możliwości i wyzwania rynku pracy).

W 17 LO oferujemy naszym uczniom doradztwo zawodowe odpowiadające wyzwaniom naszych czasów. Każdy licealista pozna swoje mocne i słabe  strony oraz pasje, dzięki testom predyspozycji, weźmie udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów oraz w wizytach studyjnych w firmach, a także w wykładach i projektach prowadzonych przez uczelnie wyższe. Tym, czego chcemy również nauczyć, to odpowiedzialność za swój proces edukacji.  Dzięki narzędziom Microsoft uczniowie i nauczyciele mogą gromadzić materiały edukacyjne  w chmurze, a także sprawdzać wiedzę i umiejętności.

W najbliższych dniach w szkolnej chmurze zostanie zamieszczony „Przewodnik po karierze” – interaktywny materiał zawierający dane na temat uczelni wyższych, kompetencji i zawodów przyszłości, filmów i wywiadów z ludźmi kariery.

Dobrze zaplanowane działania pomogą młodzieży w wyborze rozszerzeń maturalnych i kierunków studiów. A nasza kadra pedagogiczna  przygotuje  licealistów do egzaminu dojrzałości.

Uczniowie zaangażowani w pracę fakultetów międzyklasowych przedsiębiorczości, design thinking oraz escape room dodatkowo wezmą udział w warsztatach w firmach różnych branż – od IT (m.in. IBM, YOBERI) poprzez media i telekomunikację, odwiedzą także  fundacje oraz stowarzyszenia, przyglądając się ich działalności.

O tym, jak należy przygotowywać do rynku pracy, warto przeczytać na EduNews – kliknij!

 

 

 

17 LO Gdynia
Skip to content