Flagowa Szkoła Microsoft w Gdyni – najczęściej zadawane pytania. Koniecznie poznaj odpowiedzi!

Share on facebook
Share on email

Ogłoszenie realizacji projektu Flagowej Szkoły Microsoft (FMS) wygenerowało dużo pytań, wyobrażeń i niedomówień. Na bazie tego, co do nas spływa, postanowiłam zebrać najważniejsze informacje. Ważne nie tylko ze względu na rekrutację, ale przede wszystkim na naszą społeczność – obecnych licealistów i pracowników, których 1 września czeka przeprowadzka na ulicę Wiczlińską 50A.

 

  1. Czy projekt dotyczy 17LO w Gdyni w obecnej lokalizacji? 

Nie. Projekt FMS dotyczy tylko nowo powstających budynków, a tym samym nowej lokalizacji przy ulicy Wiczlińskiej 50A. Kolejne pół roku poświęcimy na: wyposażenie szkoły w nowoczesne meble, sprzęt (technologie), przygotowanie przestrzeni do współpracy i efektywnej edukacji. Postawimy także na szkolenia kadry, by wzmocnić jej kompetencje.

2. Co będzie wyróżniało MFS w Gdyni? 

Zespół doskonalący swe kompetencje w kraju i za granicą, nowoczesne metody i narzędzia pracy, wykorzystanie technologii, przestrzeń edukacyjna służąca efektywniejszej edukacji i współpracy. Możliwość udziału w projektach pilotażowych z różnymi instytucjami, w tym m.in. partnerami Microsoft. Postawimy jeszcze mocniej na rozwój kompetencji społecznych, a także realizację projektów interdyscyplinarnych, w tym STEAM. Będziemy dysponowali także przestrzeniami co-workingowymi oraz salą do gotowania dla uczniów. Liczebność klas będzie wynosiła maksymalnie 28 -29 osób.

3. Kto będzie się uczył w nowej siedzibie szkoły na Wiczlinie?

Licealiści  oraz uczniowie klas 5-8 ze SP 37. Jeden budynek będzie w miarę możliwości dedykowany liceum, drugi starszym klasom szkoły podstawowej. Będziemy tworzyli ZSO nr 8 (takie są plany).

4. Czy przy szkole będzie internat?

Nie. Warto jednak sprawdzić możliwości pobytu w internatach, które prowadzą działalność w Gdyni.

5. Czy uczniowie będą mieli praktyki w firmie Microsoft?

Nie. Za to będziemy korzystali z narzędzi Microsoft, nowinek technologicznych, organizowali spotkania z pracownikami (m.in. w szkole lub  w Warszawie oraz poprzez Skype’a w klasie), działali nadal w gronie Microsoft Innovator Educator Experts.

6. Po co braliśmy udział w Szczycie MFS w USA?

Wzięliśmy tam udział w szkoleniach – jak lepiej przygotować pracę szkoły, przestrzeń edukacyjną oraz wykorzystanie nowych technologii w procesach edukacyjnych. W kolejnych miesiącach poświęcimy się pracy niewidocznej dla innych, konsultując na budowie, wybierając odpowiednie meble i sprzęt, a przede wszystkim szkoląc kadrę. Ta praca będzie widoczna dopiero za kilka miesięcy.

7. Czy w nowej szkole będzie lepszy sprzęt?

Tak. Tablice interaktywne w każdej sali, nowe komputery, tablety, oprogramowanie. W tej chwili prowadzimy rozmowy  i przygotowania w tym zakresie. W szkole będzie WI-FI dla uczniów.

8. Co zmieni się dla obecnych licealistów? 

Lokalizacja oraz lepsze warunki pracy. Będziemy dysponowali nowoczesną przestrzenią edukacyjną i społeczną, stołówką, salą audytoryjną oraz gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia, a także zielonymi tarasami, z których jeden będzie dedykowany licealistom. Zaproponujemy także kolejne projekty edukacyjno-społeczne, by lepiej przygotować i do egzaminów, i do aktywnego życia.

9. Co się nie zmieni? 

Grono rówieśników, oferta obiecana w trakcie procesu rekrutacji, fachowość  kadry oraz jej wsparcie. Wytężona praca nad przygotowaniem do egzaminów poprzez stosowanie ciekawych, interaktywnych i efektywnych metod pracy.

10. Czy planujemy Dzień Otwarty? 

Naszym zdaniem organizacja Dnia Otwartego w obecnej lokalizacji trochę mija się z celem, gdyż nowe otwarcie – nowy etap pracy nastąpi dopiero na Wiczlinie (zmiana będzie bardzo duża). Niestety na budowie nie możemy zorganizować wydarzenia.

Planujemy coś na kształt konsultacji dla osób chętnych – dyżury naszej kadry w 17LO przy ulicy 10-Lutego 26 , by odpowiedzieć na pytania.  Będziemy też na Targach Szkół w Gdyni i w Chwaszczynie. Szczegóły podamy wkrótce!

11. Czy oferta 17LO w Gdyni będzie się zmieniać w kolejnych latach? 

Tak. Świat się bardzo mocno zmienia, a my chcemy lepiej przygotowywać uczniów do matury, życia i działania na rzecz innych. Jako że pracujemy obecnie z pokoleniem iGen wciąż szukamy lepszych sposobów na motywowanie i zarażanie chęcią do poszukiwania pasji i aktywności dla dobra innych, pamiętając jednocześnie o odpowiedzialności za przygotowanie do egzaminów.

12. Czy będzie więcej autobusów na Wiczlino?

To pytanie do władz miasta.

 

Więcej – tutaj – kliknij!

17 LO Gdynia
Skip to content