Co nowego w 17LO w Gdyni?

Share on facebook
Share on email

Rekrutacja trwa, a my, czyli kadra 17LO w Gdyni dopracowujemy szczegóły realizacji przedsięwzięć edukacyjnych, z którymi wystartujemy 1 września.

Edukacja na miarę czasów

Dobrze zmotywowany, rozwijający swe kompetencje zespół nauczycieli to podstawa. Swoim uczniom zaoferujemy ciekawe lekcje i  interesujące projekty edukacyjne z różnych dziedzin. Dzięki współpracy z uczelniami i firmami pokażemy, że szkoła może przygotować i do studiów, i do życia zawodowego. Języki będą realizowane  w grupach – dostosowane do poziomu zaawansowania młodzieży, a wychowanie fizyczne prowadzone w sposób zachęcający do aktywności fizycznej. Każdy uczeń pozna swój styl uczenia się, dowie się także, jak się uczyć, żeby się nauczyć – planujemy zajęcia ze specjalistami w temacie efektywnych metod uczenia się.

Kompetencje społeczne

17LO to miejsce, gdzie uczymy się dobrej komunikacji, współpracy, działania na rzecz innych. Jako Szkoła z mocą zmieniania świata damy uczniom przestrzeń do podejmowania inicjatyw, a także włączania się w duże – miejskie i wojewódzkie przedsięwzięcia.

Nowe technologie

Infrastruktura 17LO w Gdyni zostanie dostosowana do potrzeb społeczności szkolnej. Od 1 września będziemy „Szkołą w chmurze” Microsoft, co oznacza zoptymalizowanie wszystkich procesów zachodzących w szkole z wykorzystaniem nowych mediów. Zadania w chmurze, projekty, lekcje na Skypie prowadzone przez specjalistów z różnych kontynentów, ciekawe aplikacje edukacyjne, bezpieczne poruszanie się w sieci – to tylko cząstka morza możliwości, które zaoferujemy naszym uczniom. Współpraca z gdyńską firmą Yoberi przyniesie dwa duże projekty do realizacji – tworzenie serwisu internetowego oraz nowoczesnego escape room’u.

Przestrzeń w szkole

Do otwartej dla uczniów przestrzeni z sofami i stolikami dołączy sala do pracy własnej, nad którą właśnie zaczęliśmy pracować. To tutaj będzie można razem z innymi przygotować projekt, skorzystać z internetu, czy po prostu napisać pracę. Jesienią wystartuje również klasa pod chmurką.

17 LO Gdynia
Skip to content