17 LO w Gdyni – plany na kolejne miesiące

Share on facebook
Share on email

Jako nowe duchem liceum, mocne siłą zespołu nauczycieli – z jasną wizją przywództwa i rozwoju konsekwentnie budujemy swoją edukacyjną pozycję – transformujemy i szkołę (z gimnazjum w liceum), i metody (bardziej efektywne w drodze do egzaminów i… dorosłego życia).

W najbliższych miesiącach czeka nas kilka ważnych wydarzeń.

PRZEPROWADZKA – do nowej lokalizacji, która, dzięki wsparciu miasta i firmy Microsoft, będzie nowoczesna, przyjazna, estetyczna i gdzie procesy edukacyjne będą jeszcze ciekawsze i bardziej efektywne. Temu służyć ma program MICROSOFT FLAGSHIP SCHOOL, do którego przystąpiliśmy jako pierwsza szkoła w Europie Centralnej. Program zapewnia wsparcie merytoryczne,  KNOW-HOW jak tworzyć placówkę odpowiadającą wyzwaniom naszych czasów. Stawiamy na ludzi, na ich rozwój – temu projekt będzie służył najbardziej.

Już za dwa tygodnie nasza reprezentacja w składzie – dyrektor szkoły Oktawia Gorzeńska oraz trzy liderki zmiany – wicedyrektor szkoły Dorota Brylska-Ziółtkowska, Dorota Gorzejewska i Joanna Szymańska weźmie udział w spotkaniu szkół flagowych Microsoft z całego świata w Redmond (USA), w centrali Microsoft.

SZKOŁA ĆWICZEŃ – to ministerialny projekt, który wygraliśmy jako pierwsza szkoła w Polsce i jedyna na Pomorzu. Oznacza on wzmocnienie naszych kompetencji pedagogicznych, współpracę z uczelnią – AMW oraz możliwość tworzenia i testowania innowacji pedagogicznych, a także dzielenie się tą wiedzą z innymi nauczycielami z Pomorza. Ze środków projektu zakupimy także komputery oraz pomoce dydaktyczne.

W związku z powyższymi projektami, które wymagają bardzo dużo dodatkowej pracy na poziomie szkoły – miasta i województwa – za zgodą organu prowadzącego nowym wicedyrektorem szkoły od 1 lutego 2019 na czas dwóch lat zostaje Pani Dorota Brylska-Ziółtkowska.

Artykuł – czytaj!

Artykuł – czytaj!

fot. www.gdynia.pl

17 LO Gdynia
Skip to content