Wycieczka na Szlak Wiewiórki

Share on facebook
Share on email

Dnia 11.10.2018 o godzinie 13.40 wyruszyliśmy na wycieczkę na Szlak Wiewiórki niedaleko Pustek Cisowskich – Demptowa. Tradycyjnie z powodu małej ilości czasu podjechaliśmy autobusem na przystanek „Jaskółcza 01”, a następnie weszliśmy do lasu w kierunku szlaku. Szlak Wiewiórki jest częścią leśnego ogrodu botanicznego „Marszewo”. Ogród ma powierzchnię 49.69h, a pomysł na jego stworzenie powstał na zlecenie Nadleśnictwa Gdańskiego przez pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego. Z licznych kolekcji tematycznych roślin, jako pierwszy powstał sad starych odmian drzew owocowych. W młodej placówce bezpłatnie realizowana jest edukacja przyrodnicza na leśnej ścieżce przyrodniczej i w interaktywnej sali edukacyjnej.

Aktualnie w ogrodzie powstaje pierwsza w Polsce ścieżka spacerowa wśród koron drzew oraz w poziomie korzeni.

Po dotarciu na szlak przeszliśmy nim parę kilometrów, po czym zboczyliśmy w kierunku strażnicy leśniczego. Kiedy dotarliśmy na miejsce, mieliśmy okazję do wykonania serii pięknych zdjęć krajobrazu.

Po powrocie na szlak zatoczyliśmy łuk i zaczęliśmy wracać w kierunku ul. Jałowcowej. Po krótkim czasie oczekiwania na trolejbus wróciliśmy do Śródmieścia.

UCZESTNICY:

Uczniowie klasy IA i klasy IB z fakultetu wf rowerowo-pieszego

Opiekun: Pani Danuta Sompolińska

Źródła:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Le%C5%9Bny_Ogr%C3%B3d_Botaniczny_%22Marszewo%22

17 LO Gdynia
Skip to content