Wakacyjne laury szekspirowskie

Share on facebook
Share on email

W ramach projektu “Lira Szekspira 2 ” nasi uczniowie uczestniczyli w serii warsztatów pisarskich, interpretacyjnych, z łączenia gatunków literackich i tłumaczeń Szekspira na język polski. Następnie (przez wakacje) dopisywali sztukom Szekspira dalszy ciąg.

W dniach 01-17.08.2019 trwały indywidualne prace jury ekspertów (w składzie: prof. Ewa Nawrocka, Daniel Odija, Michał Pruszak) nad oceną nadesłanych przez młodzież tekstów. Żaden z jurorów nie miał wglądu w dane osobowe ani miejscowość pochodzenia autorów. Jurorzy nie otrzymali żadnych wskazówek dotyczących traktowania poszczególnych prac. Wszystkie oceny zostały przyznane anonimowo i bez kontaktu z pozostałymi członkami jury. 18.08.2019 jury spotkało się na końcowe obrady w Gdańskim Teatrze Szekspirowski

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie są wśród zwycięzców :
Dominika Jankowska (XVII LO w Gdyni) za pracę pt. Narzędzie, na podstawie Makbeta. W opinii jury – mimo, iż tekst nie jest ciągiem dalszym dzieła szekspirowskiego, stanowi ciekawe rozwinięcie fabuły; praca napisana jest sprawnie językowo; w interesujący sposób łączy postać Lady Makbet z folklorem i postaciami czarownic.

Dominika Odrzywołek (XVII LO w Gdyni) za pracę pt. Dusze, na podstawie Makbeta. Nagroda za analizę treści dramatu przez pryzmat wielogłosu bohaterów i ich odmiennych punktów widzenia na rozgrywającą się tragedię.

Marta Gajewska (XVII LO w Gdyni) za pracę pt. Drugie życie, na podstawie Makbeta. Nagroda za ciekawie skonstruowane plany czasowe; ujęcie zła i szatana, jako siły uniwersalnej, a także pokazanie Lady Makbet, w nietypowej i nieczęsto spotykanej roli skrzywdzonej matki.

Jesienią odbędzie się wieczór autorski, na którym prace uczniów zostaną przeczytane przez profesjonalnych aktorów.

Uczniom gratulujemy sukcesu!
W projekt spośród nauczycieli zaangażowane były : Anna Klein( koordynator ), Agnieszka Kunikowska, Anna Leszczyńska

17 LO Gdynia
Skip to content