Unihokeiści na medal

Share on facebook
Share on email

Zakończyliśmy cykl rozgrywek w unihokeju dziewcząt i chłopców.

Do mistrzostw rejonu przystąpiliśmy z wielkim optymizmem i nadzieją na awans do etapu miejskiego. Tak właśnie się stało – zarówno dziewczęta jak i  chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze w rejonie, pokazując bardzo dobrą oraz  skuteczną grę. Do Mistrzostw Gdyni przystąpiliśmy z ogromnym apetytem na zdobycie jak najlepszego miejsca.

Mecze w kategorii chłopców w większości od samego początku toczyły się pod nasze dyktando. Przewagę mieliśmy nad wszystkimi rywalami. Po bardzo dobrej i zaciętej grze we wszystkich meczach chłopcy zdobyli 1 miejsce w Mistrzostwach Gdyni, pokonując zeszłorocznych mistrzów – uzyskując tym samym awans do półfinałów wojewódzkich.

Wola walki, jaką wykazali się chłopcy na boisku, napawała dumą a atmosfera jaka panowała – nie tylko podczas meczy, pozwoliła na ogromną radość w  szeregach naszej drużyny. W Półfinałach Wojewódzkich zajęliśmy 3 miejsce. W całym cyklu rozgrywek w jedenastu meczach nasi chłopcy przegrali tylko jeden mecz i o kolejności miejsca decydowały tzw. małe punkty. Należy im się zatem wielkie uznanie za bardzo skuteczną i cudowną grę oraz maksymalne zaangażowanie.

Natomiast dziewczęta, pokazując na boisku prawdziwą sportową walkę i zaangażowanie, zdobyły 3 miejsce w Mistrzostwach Gdyni. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, jednak, jak to w sporcie bywa, czasami ułamki sekund decydują o sukcesie lub porażce. Właśnie owe ułamki sekund „ograbiły” nas z możliwości awansu do półfinałów wojewódzkich. Jednak świetna postawa i zdobycie miejsca medalowego sprawia, że jesteśmy dumni z naszych dziewcząt.

trener sekcji unihokeja

Agnieszka Ławicka

Składy reprezentacji:

chłopcy: Kuźmicz Tadeusz, Kaczorowski Maciej, Bogdański Fabian, Eski Ali, Grudniewski Wiktor, Mierzejewski Szymon, Lemke Albert, Dudek Kasper, Stasiak Łukasz, Tutkowski Kuba, Wełpa Norbert, Pituła Dominik

dziewczęta: Czerwińska Ola, Gerlee Michalina, Berg Weronika, Skakovska Maja, Małyszczyk Malwina, Laskowska Marta, Kowal Basia, Rutkowska Julia, Jellonek Matylda, Baczewska Ola.

17 LO Gdynia
Skip to content