Symulacje biznesowe w 17LO

Share on facebook
Share on email

Nauka poprzez działanie to najlepszy sposób, by rozwinąć swą wiedzę i umiejętności. Licealna grupa przedsiębiorczości rozpoczęła właśnie pracę z wykorzystaniem symulacji biznesowych, w tym wypadku  wirtualnego prowadzenia biura podróży. Każdy uczeń wciela się w rolę współwłaściciela biura podróży i  musi podejmować szereg decyzji, z którymi na co dzień zmagają się właściciele biur podróży w realnym życiu. Elementem motywującym jest  możliwość konkurowania z biurami podróży prowadzonymi przez kolegów z klasy. Zadaniem uczniów będzie analizowanie rynku w celu dopasowywania oferty swojego biura do wymagań klientów, monitorowanie działań konkurencji i zarządzanie biurem podróży w taki sposób, by nie tylko osiągać zysk, ale również utrzymywać na wysokim poziomie jakość świadczonych usług, a także zadowolenie zarówno klientów jak i swoich pracowników.

Przeszkoleni przez Panią Małgorzatę Lesisz przedsiębiorcy rozpoczęli od stworzenia loga firmy, opisania jej misji, wyposażenia  biura, zatrudnienia pracowników i przygotowania  oferty wczasów.

Podobne rozwiązania edukacyjne stosuje się w fińskim systemie edukacji, gdzie uczniowie mają możliwość wykorzystania podobnych symulacji, by poznać mechanizmy rządzące przedsiębiorstwem, a następnie wykorzystywać je w realnym życiu.

Korzystanie z symulacji to pierwszy etap pracy grupy, w planach mamy zakładanie własnych start upów, a także warsztaty i wizyty studyjne w różnych firmach, już w listopadzie w siedzibie IBM i Agory w Warszawie. 

fot. Revas

 

17 LO Gdynia
Skip to content