Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich oraz wizyta w TVN

Share on facebook
Share on email

Młodzież zaangażowana w pracę grupy zmiany społecznej pojechała wczoraj do Warszawy, gdzie spotkała się z Rzecznikiem Praw Człowieka Panem Dr. Adamem Bodnarem, poznała także reportera TVN 24 Wojciecha Bojanowskiego.

Spotkanie z Panem Rzecznikiem  i jego współpracownikami przybliżało działalność całego zespołu. Bardzo interesujące, a zarazem zaskakujące były niektóre omawiane przypadki, w które zaangażowało się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Z niektórych kwestii czasami nie zdajemy sobie sprawy, jak choćby prawo do informacji, którego nie ogranicza wiek, czy zbyt wysokie kary za złe parkowanie ustalane przez rady miast, problemy więźniów czy karmiących matek. Rozmowa pokazała, jak wiele pracy jest do zrobienia, jak ważna jest wrażliwość na problemy innych i angażowanie się w kwestie społeczne.

Reporter TVN 24 Wojciech Bojanowski wystąpił w roli przewodnika po świecie mediów, a także budynku stacji. Mogliśmy poznać kulisy spraw, w które się angażował, najbliższe plany, a także zobaczyć jeden z ostatnich reportaży na temat mafii śmieciowej. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca reportera od podszewki z całą gamą ciekawych, a czasami niebezpiecznych doświadczeń. Dzięki Wojciechowi Bojanowskiemu zajrzeliśmy za kulisy studia telewizyjnego, poznaliśmy znanych dziennikarzy, panie charakteryzatorki i wielu innych pracowników stacji, jednym słowem sztab ludzi tworzących stację TVN.

 

17 LO Gdynia
Skip to content