List do Rodziców

Share on facebook
Share on email

Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za liczną obecność na wczorajszym spotkaniu z dyrekcją szkoły oraz na zebraniach z wychowawcami. Cieszę się, że możemy razem rozpocząć kolejny rok współpracy. Liczę, że będzie ona pełna ciekawych przedsięwzięć i dyskusji służących dobru naszych uczniów.

Dziękuję za wszystkie pytania, wątpliwości i  propozycje. Staramy się ulepszać naszą pracę, oczywiście na miarę naszych możliwości i w ramach obowiązującego prawa. Może zdarzyć się, że niektórych zgłaszanych przez Państwa problemów nie jesteśmy w stanie rozwiązać  – przypomnę, że nie mamy wpływu na decyzje polityczne, tak więc oczekiwanie od wychowawców wpływu na odgórne rozwiązania systemowe nie przyniesie spodziewanego efektu, a jedynie zrodzi niepotrzebne napięcia.

Współtworzymy szkołę otwartą na potrzeby naszej społeczności, uczącą się, bliską życiu, co sprawia, że również niektóre plany mogą zmieniać się. Utrzymaliśmy ofertę grup międzyklasowych dzięki zaangażowaniu naszej kadry, tylko 2 z grup przestały istnieć (powodem niska frekwencja uczestników oraz rezygnacja nauczyciela), co jest wpisane w dynamikę życia pełnego nieprzewidzianych sytuacji i zmian. Jednak już dzisiaj w godzinach popołudniowych zamieścimy bogatą ofertę kół pozalekcyjnych i grup zaawansowanych języków obcych. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Może zdarzyć się, że nie spełnimy oczekiwań wszystkich, np. w kwestii godziny spotkania, ale liczymy na Państwa zrozumienie. Nowością będą z pewnością webinary – powtórki z biologii online – prowadzone przez Panią Małgorzatę Brodecką, jednak na szczegóły trzeba jeszcze chwilę zaczekać.

Bardzo liczę na Państwa pomoc w rozliczeniu kwestii wypożyczonych podręczników. Opieszałość w oddawaniu książek przez uczniów klas trzecich wpływa na brak możliwości korzystania z nich przez uczniów klas drugich. A to duży problem.

W najbliższym roku szkolnym chcemy skupić się na wielu ważnych zagadnieniach, jak choćby bezpieczeństwo w internecie, doskonalenie kompetencji społecznych, czy dyskusje na temat wartości. Obserwujemy, że bardzo ważne jest kształtowanie samodzielności naszych uczniów, by czuli się odpowiedzialni za proces uczenia i rozwiązywania problemów.

Zapraszam Państwa do współpracy!

Z wyrazami szacunku,

Oktawia Gorzeńska

dyrektor szkoły

 

 

17 LO Gdynia
Skip to content