Licealiści na warsztatach i spotkaniach z branżą IT, biznesem i mediami

Share on facebook
Share on email

Młodzież licealna zaangażowana w pracę grup design thinking, programowania i przedsiębiorczości wzięła udział w wyjeździe do Warszawy, którego celem było doskonalenie kreatywności, pracy w grupie, motywowanie do podejmowania wyzwań, poznanie kompetencji i zawodów przyszłości, a także spotkanie ludzi z pasją, którzy z powodzeniem realizują się w ciekawe przedsięwzięcia

IBM – warsztaty design thinking oraz budowania wizerunku w sieci

Ekskluzywne warsztaty przygotowane specjalnie dla  licealistów z 17 LO w Gdyni (do tej pory kierowane wyłącznie do studentów) rozpoczęło wystąpienie poświęcone rozwojowi oraz innowacjom, a także kompetencjom wymaganym na rynku pracy. Podzielona grupa uczestniczyła w dwóch równoległych zajęciach – określanie swoich supermocy oraz budowanie wizerunku w sieci, a także design thinking – projektowanie ciekawej aplikacji przydatnej nastolatkom w kontekście bycia offline, gdy tego potrzebują.

The Heart of Warsaw, czyli o motywacji do działania, nauce na błędach oraz marzeniach, które przenoszą góry

Na 38. piętrze imponującego budynku The Warsaw Spire spotkaliśmy się ze współtwórcą firmy The Heart of Warsaw, wizjonerem – Tomaszem Rudolfem, który opowiedział nam o swojej ścieżce kariery, naznaczonej błędami i porażkami, które dawały jeszcze większą siłę do działania i wielkich marzeń przekuwanych w rzeczywistość. W kolejnej części spotkania przedstawiciel The Social Wolves opowiedział nam o projekcie ogólnopolskim „Zwolnieni z teorii”, którego jest koordynatorem. Rozmawialiśmy o wartości pracy z innymi i na rzecz innych.

Agora – spotkanie z szefem Gazeta.pl

Na zakończenie spotkaliśmy się z dyrektorem portalu Gazeta.pl Pawłem Stremskim, który opowiedział o pracy w mediach, o pasji do realizowania hobby (organizacji Targów Rzeczy Ładnych), a także oprowadził nas po budynku – po redakcjach – od Gazety Wyborczej poprzez radio Tok FM po studio wideo, gdzie nagrywają „Make Poland Great Again”.

To pierwsze z większej liczby zaplanowanych działań przybliżających licealistom życie zawodowe, doskonalących kompetencje miękkie, tak potrzebne w dorosłym życiu.

 

 

 

17 LO Gdynia
Skip to content