W drugim rzucie Halowych Mistrzostw Gdyni, zorganizowanym dla uczniów w wieku gimnazjalnym, który miał miejsce  6 marca 2018 r. , wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. Podobnie jak w pierwszym rzucie, nasi reprezentanci  startowali we wszystkich spośród dziesięciu konkurencji . Ich umiejętności, chęci oraz serce do współzawodnictwa z najlepszymi lekkoatletami w Gdyni zostało nagrodzone wieloma indywidualnymi sukcesami.

Aż trzynaścioro z nich weszło do finałów swoich konkurencji (zdobywając punkty do klasyfikacji ogólnej szkół), w tym czterech stanęło na stopniach podium.
Wyróżniającymi się w naszej reprezentacji sportowcami byli:

Konstancja Frycz, Martyna Wasilewska, Wiktoria Odyja, Marta Laskowska, Julia Żółtkowska, Natalia Pleczyńska, Paulina Kaszubowska, Konrad Sokołowski, Igor Czerkies, Maciej Gałwa, Aleksander Kwaśnica, Filip Grodzicki, Tymon Wawrzyniak.

W drużynowej klasyfikacji punktowej zajęliśmy I miejsce ( z 58 pkt), tym samym powiększając jaszcze bardziej przewagę punktową uzyskaną po I rzucie ( z sumą 116 pkt), wygraliśmy klasyfikację łączną, zajmując I miejsce w Gdyni.

Zestawienie punktowe 3 najlepszych szkół Halowej Ligi Lekkoatletycznej 2017/18r

G 1 58+58=116
G 16 37+30=67
SP 31 30+23=53

Opiekunowie: Danuta Sompolińska i Leszek Kaczorowski

“Halowe Mistrzostwa Gdyni w Lekkiej Atletyce – relacja po II rzucie” – start gimnazjalistów