90. urodziny szkoły – zapraszamy!

Share on facebook
Share on email

Tak – to już prawie 90 lat, od kiedy rozbrzmiał pierwszy dzwonek w nowo wybudowanym budynku w stylu dworkowym polskim przy 10-Lutego 26 w Gdyni!  Kierownik Jan Kamrowski, który nadzorował budowę Szkoły Powszechnej nr 1 w Gdyni, wszedł nawet do Rady Miasta, by swą pozycję budowniczego wzmocnić. 1 września 1928 miał zaszczyt inaugurować życie szkoły razem z prezydentem Ignacym Mościckim.

90 lat tworzenia tkanki nowoczesnego miasta, tego gdyńskiego – pracowitego, aktywnego i przedsiębiorczego DNA, otwartego na ludzi i zmiany – taka była i jest społeczność współtworząca szkołę przy 10-Lutego, jakakolwiek nie byłaby to nazwa. Ale – co ważne – Jedynka – bo tak jednak przez zdecydowaną większość swej historii określana – dzisiaj będzie świętować swe urodziny!

Stąd nasze zaproszenie do wszystkich Absolwentów i Przyjaciół Jedynki (dziś 17 LO) o włączenie się do przygotowań tego wspaniałego święta!

10 listopada – w przededniu obchodów Stulecia Niepodległej – pragniemy zaprosić Państwa do naszej szkoły. W tej chwili pracujemy nad formatem wydarzenia – chcemy, by miało charakter przyjazny, relacyjny, interaktywny, ale daleki od patosu.  Choć nasz zespół jest liczny, to potrzebujemy wsparcia w kilku obszarach:

  • informacyjnym – zależy nam na upowszechnieniu wydarzenia – Urodzin i Zjazdu Absolwentów Szkoły – wszędzie, gdzie tylko się da, a szczególnie w mediach!
  • logistycznym – pomoc np. w skoordynowaniu  Zjazdu Absolwentów (nigdy tego do tej pory nie robiliśmy)!
  • wspomnieniowym – prosimy o dzielenie się zdjęciami i wspomnieniami z czasu, gdy byli Państwo uczniami Jedynki!

Propozycje współpracy można zgłaszać bezpośrednio do mnie – gorzenska.oktawia@17logdynia.pl

Z góry serdecznie dziękuję! Mam nadzieję, że spotkamy się 10 listopada w murach tego autentycznie wspaniałego miejsca, które tworzyło tyle pokoleń gdynian!

Z pozdrowieniami,

Oktawia Gorzeńska

dyrektor szkoły

17 LO Gdynia
Skip to content